Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / Genel / DOLGU ÜZERİNE SOHBET;

DOLGU ÜZERİNE SOHBET;

DOLGU ÜZERİNE SOHBET;

Merhaba,

Günümüzde cerrahiye alternatif yöntemler o kadar çok gelişti ki cerrahi operasyona karar vermeden önce medikal estetik işlemleri denemek gerekli diye düşünenlerdenim. Bu uygulamalar cerrahiye göre oldukça uygun fiyatlı olmasından dolayı da işe yarar ise bıçak altına yatmadan istediğimiz sonuçları daha kısa yoldan elde etmiş olacağız Üstelik cerrahiye göre daha az riskle, daha hesaplı olarak ve iyileşme süresi gerektirmeden…Zaten kliniğe gelen birçok danışandan gözlerimle görmekteyim ki cerrahi müdahaleler bile 3-4 sene sonra tekrarlamak gerektirebilmekte.

Yaşlanma karşıtı tedavi denince akla ilk gelenlerden hyalüronik asit dolgu tedavileri hakkında kısa bilgiler vermek istedim. Yüz estetiğinde enjeksiyon maddelerinin sunduğu hızlı iyileşme ve işlemden sonra hemen görülen etki sayesinde en çok rağbet gören işlemlerden biri. Hyalüronik asit (HA) dolgular uygulandığı bölgede çökmeleri düzeltmek, vücudunuzdaki suyu çekerek çizgi ve kırışıklıklarınızı dolgunlaştırmak ve cildi daha genç göstermek için kullanılır. Hyalüronik asit ciltte ve diğer dokularımızda doğal olarak bulunur. Cilt dokusunda, kolajen ve elastin lifleri arasındaki boşlukları doldurur. Yaş almamız ile vücut kolajen üretimini yavaşlatmakta ve nihayetinde durdurmaktadır ve çevresel faktörlerin de etkisiyle cildimizin daha solgun ve sarkık görünmesi kaçınılmazdır. Doğru zamanda geç olmadan cildimizi dolgu, botoks, gençlik aşısı, PRP, vitamin iğneleri gibi işlemlerle desteklersek güzel ve sağlıklı görünümümüzü koruyabiliriz.

Belirttiğim gibi en sık kullanılan dolgu malzemesi HA içerikli olan jel formlardır. Bunu dışında vücuttan alınan yağ gibi maddelerle oluşturulan ‘’kalıcı dolgu’’ maddeleri de bulunmaktadır. Ancak kullanımları sınırlı ve azdır. Doktorlar tarafından genelde tercih edilmezler. İşlem sonrası hatalı sonuçlar oluşursa bu tip kalıcı dolguları eski haline döndürmek çok zahmetli ve yıpratıcı bir süreçtir. Ayrıca, hazır enjektör içerisinde gelen HA dolgulara nispeten yağ dolgusu uygulamaları anestezi gerektiren bir ameliyattır. Günümüzde HA dolgu teknolojisinin ulaştığı ileri safha sayesinde, çok daha güvenli, etkin ve uzun süreli uygulamalar yapılabilmektedir. Ancak, piyasada yüzlerce çeşit ucuz dolgu bulunduğu ve kullanılan dolgu kalitesinin çok önemli olduğu bilinmeli ve ucuz uygulamalardan kaçınılmalıdır. Yetersiz teknoloji ile üretilmiş ve yan etki potansiyeli yüksek dolgu uygulanması uzun yıllar sürecek pişmanlıklar doğurabilir.

Hangi bölgelere dolgu uygulanır derseniz cevap çok detaylıdır. En çok yanak, yanak dudak arası (nasolabial oluk), dudak, alt yanak çene arası (Marionette oluk), kaş, gözaltı bölgeleri için uygulanan dolgularla aslında yüzümüzdeki her türlü çökmeyi ve kırışıklığı gidermek mümkündür. Ciltteki derin akne izleri gibi çukurları doldurmakta da kullanılabilir. Tabii ki kadın, erkek herkesin artık uygulattığı ince dudakları kalınlaştırmak, dudak kenarlarını yukarı kaldırmak, dudak kontürü yapmak için tercih edilir. Yanaklara dolgunluk vermek, elmacık kemiklerini belirginleştirmek, yüzümüzün ovalini belirginleştirip arttırmak için kullanılmaktadır. Burun ucunu kaldırmak ve burun estetiği sonrası asimetrileri düzeltmek için kullanılır. Son zamanlarda en çok tercih edilen dolgu işlemi ise çene dolgusudur. Hollywood starlarının bu yöntemi tercih etmesiyle popülaritesi hızla yayılmaktadır. Tabii ki en çok uygulanan ve başarı görülen diğer bir bölge ise gözaltı torbası ve boşluklarıdır. Unutmamak gerekir ki siyah halkalar ve morlukların

giderildiği mucizevi yöntem gözaltı ışık dolgusudur. Ancak, bu dolgu her hasta için uygun olmuyor. Göz çevresi anatomik olarak diğer yüz dokularından çok farklı olması itibariyle, göz çevresi konusunda deneyimli bir oküloplastik cerraha danışmak çok önemli…Eğer aşırı bir torbalanma yoksa, gözkapağı dokularında ve askı elemanlarında belirgin bir gevşeklik yoksa ve morluk gözyaşı oluğu denilen kısmın çökmesi ile ilintili ise tecrübeli bir elin yapacağı ışık dolgusu uygulaması, siyah halkalar ve gözaltı boşluklarını 2 sene süreyle kamufle ederken, gözaltı torbalarının da daha az göze batmasını sağlayacaktır. Yine orjinal ışık dolgusunun içerisinde yer alan mezoterapi ürünleri bu göz çevremizde koyu renk ve lekelenmeleri düzeltecek, ince kırışıklıklarda açılma sağlayacaktır. Dolgu en kadar kalıcıdır sorusuna cevabım ise kişiden kişiye değişkenlik gösterdiği olacaktır. Eriyebilen içerikleriyle ortalama 12-18 ay yüzünüzde kalırlar.

Hakkımda evrim

Bunuda Okuyun!

Cilt bakımı hangi aralıklarla yapılmalıdır?

Cilt bakımı cildin ihtiyacına göre ve cilt tipine göre değerlendirilmekte ve uzmanınız tarafından yapılacak uygulamaya ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat