Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / Genel / Leke bakımları İçin en uygun zaman Sonbahar 🍂

Leke bakımları İçin en uygun zaman Sonbahar 🍂

Cilt lekeleri günümüzde çoğu insanda oldukça yaygın bir problemdir. Değişik nedenleri olan bu sıkıntımızın kaynakları doğum lekeleri, döküntüler, ergenlik çağında yaşadığımız sivilce problemlerinden kalma lekeler, pigmentasyon bozuklukları ve hatta enfeksiyonlar sonrası oluşan lekeler olabilir. 

Cildimizdeki lekelenmeler nokta halinde başlayabilir. Bazen kahve dökülmüş gibi bir bölgede leke oluşur. Genellikle gelen bildirimlerde denilir ki; ‘’hiç lekem yoktu bu sene bir anda çıktı’’… Bu gibi oluşumların sebebi nedir anlatmaya çalışayım. 

Düşünün bir kova var ve siz oraya zamanla çöpleri atıyorsunuz ve doldurmaya başlıyorsunuz. Evetttt… Bu nedir demeyin lütfen. Tabii ki hepsinin nedeni değil, hepimizin genetik yapısı var ve bunu değiştirmemiz zor. Azımsanmayacak oranda leke kaynağı cildimize kullandığımız yanlış ürünler ve cilt altında oluşan birikimlerdir. Hayatımızın vazgeçilmezi olan telefon, tablet, bilgisayar ekranlarından yansıyan mavi ışıklar ise cabası. Cilt yapısı gereği etkenleri cilt altında çözmeye çalışır, ancak zamanla lekeleri yukarı doğru gönderir.  (Yani kova dolar) 

O zaman cildimizin en üst tabakası yani Epidermis’de lekeleri görmeye başlarız. 

yuzdeki_lekeler_nasil_gecer_evde_uygulayabileceginiz_dogal_cozumler_1525527697_1325

Ne yapabiliriz?

Öncelikle leke kaynağının altında yatan nedenin iyi araştırılması gerekir. 

Altta yatan neden doktor tedavisi gerektiriyorsa,  kişinin  mümkün olan en kısa sürede tedavi görmesi hayati önem taşır. Yani zamanla görüntüsü  artan, renk değiştiren, hatta ben görünümü alan ve artan dokulara çok dikkat etmek gerekmektedir. 

Özel durumlar dışında lekeler için ise çok farklı protokoller ve evde devam edebileceğimiz ürünler mevcuttur. Örneklemek gerekirse; balkabağı bakımı ,vitaminler ile cilt yenileme bakımı, profesyonel leke maskeleri, cilt pH dengeleyici leke bakımları, peeling, mezoterapi.

Protokoller devam ederken evde destek için uygun ürünler gereklidir. 

Cilt temizleyici ardından, renk açıcı kremler, serum ve lekesi olanların vazgeçmemesi gereken her mevsim kullanacakları güneş kremi…

Yapılan analiz ve devam edecek protokolleri takip ile cildimizi sürekli canlı, güçlü, hak ettiği formda tutabiliriz. 

Herkese sağlıklı ve güzel günler olsun. Güzellikler bizimle olsun… 

Hakkımda evrim

Bunuda Okuyun!

Cilt bakımı hangi aralıklarla yapılmalıdır?

Cilt bakımı cildin ihtiyacına göre ve cilt tipine göre değerlendirilmekte ve uzmanınız tarafından yapılacak uygulamaya ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat