Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / Genel / Göz Altı Çukurlarına ve Morluklarına Çözüm

Göz Altı Çukurlarına ve Morluklarına Çözüm

‘Işık Dolgusu’ Tedavisi

Işık dolgusu tedavisinde hekimin tecrübesi kadar uygun hasta seçimi de çok önemlidir. Yapılacak ön değerlendirmede, alt kapakta aşırı miktarda torbalanması olmayan, mor halkalar cilt rengi/aşırı pigmentasyon nedeniyle değil de gözyaşı oluğu deformitesi kaynaklı olan kişiler bu uygulama için uygun adaylardır.DSC06772

Işık dolgusu uygulaması muayenehane ortamında içerisinde lokal anestetik de içeren bir injektörden cilt altına uygulama şeklinde gerçekleşmektedir. İçeriği vücudumuzdaki, özellikle cilt ve eklemlerimizdeki bağ dokunun büyük kısmını teşkil eden hyaluronik asidden oluşmaktadır. Bu madde hacmin yetersiz olduğu ya da çökme bulunan bölgeye yerleştirilerek su çekme kapasitesi ile çukurları doldurmakta ve kapak-yanak birleşkesinin bir bütün olarak görünmesini temin etmektedir.

Işık dolgusu uygulaması işlemi uygun teknikle acısız ve ağrısız bir işlemdir; ortalama 15 dakikalık bir uygulamanın ardından normal yaşantı devam etmektedir. Etkisi hemen işlemden sonra görülmektedir, dolgu maddesinin su çekerek bölgeyi iyice canlandırdığı 1 aylık sürenin sonunda ise etki iyice oturur. Işık dolgusunun içeriğinde hazır bulunan amino asitler, vitaminler, renk açıcılar gibi mezoterapi ürünleri sayesinde bu dolgu uygulamasında ilaveten ince kırışıkların da tamiri, lekelerin giderilmesi, cilt tonunun/renginin de parlaklaşması da amaçlanmaktadır. Uygulamanın etkinliği en az 2 sene sürmekte, hatta bazı hastalarda kalıcı olmaktadır. Özetle, ışık dolgusu uygulaması tecrübeli bir el tarafından, ideal dolgu maddesi ve uygun teknikle yapıldığı durumlarda göz çevresinin gençleştirilmesinde oldukça yüz güldürücü bir çözüm olanağı sağlamaktadır.

Hakkımda evrim

Bunuda Okuyun!

Cilt bakımı hangi aralıklarla yapılmalıdır?

Cilt bakımı cildin ihtiyacına göre ve cilt tipine göre değerlendirilmekte ve uzmanınız tarafından yapılacak uygulamaya ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat